Розділи сайту

Опитування

Як Ви заохочуєте підлеглих за добре зроблену роботу?

грошові премії
тури, подарунки
грамоти
кар’єрній ріст

Календар

«    Лютий 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
242526272829 

Пошук по сайту

Курс валют

Міжбанк

Конвертер

КОНВЕРТЕР ВАЛЮТ

Погода

    Економіка в пошуках підтримки ВВП України  

 Юрій Панченко, економічний оглядач в інтерв'ю для РБК-Україна росказав, що робить Україна для спасіння ВВП.
 Нестабільна політична ситуація в країні і антитерористична операція на Сході не призвели до значного погіршення для української промисловості. За підсумками квітня Держстат зафіксував спад промислового виробництва на рівні 6%. Це навіть менше, ніж за підсумками попереднього місяця, - спад в березні становив 6,8%. Втім, такий результат все одно гірше показників початку року, коли темпи спаду були мінімальні. Як результат - кумулятивний показник 2014 продемонстрував лише незначне погіршення - спад поглибився з 5% до 5,3%.
 Особливістю цьогорічного звіту стало виключення з методики окупованих Криму і Севастополя. "Такий підхід дозволяє уникнути різких провалів в динаміці основних макроіндикаторів", - пояснила головний економіст інвесткомпанії Dragon Capital Олена Бєлан. Статистику по Криму і Севастополю Держстат публікує окремо - загальне падіння промислового виробництва на півострові склало 30,5%. Це означає, що при включенні цих даних в розрахунки загальний показник падіння української промисловості в квітні був би більшим - 6,5%. Більш того, за місяць російської окупації обсяг промислового виробництва в Криму (включаючи Севастополь) упав на 21%. У решті Україні спостерігалася куди краща ситуація - у порівнянні з березнем обсяги падіння склали лише 1%.
 В цілому, більшість промислових галузей показало результати, близькі до березневих. Ігор Путілін звертає увагу, що погода в квітні була відносно прохолодною, що призвело до невеликого зростання виробництва електроенергії - на 1,1 %. У свою чергу, березень був відносно теплим, що викликало спад виробництва електроенергії на 8,3%. Саме цей показник, на думку експерта, і забезпечив за підсумками квітня деяке гальмування спаду промислового виробництва. За підсумками року експерт прогнозує падіння промислового виробництва на рівні 6%, що в цілому відповідає нинішньому стану промисловості.
 Незважаючи на відносно сприятливі прогнози по промисловості, оцінки експертів щодо всієї української економіки куди більш песимістичні. Держбюджет на поточний рік був перероблений виходячи з очікувань спаду ВВП України на рівні 3%. Через місяць після цього перегляду, погодженого з МВФ, валютний фонд додатково погіршив свій прогноз по ВВП України. Тепер він прогнозує його спад на 5%. При цьому за підсумками I кварталу був зафіксований куди менший спад - всього 1,1%. Це означає, що основний провал роботи економіки чекає нас у найближчому майбутньому.
 Очікування обвалу економіки відбуваються на тлі стабільного зростання в сільському господарстві - за підсумками січня-квітня галузь показала зростання на рівні 5%. На думку Олени Бєлан, основним ризиком для української економіки зараз є погіршення внутрішнього попиту. "Уповільнює зростання у роздрібній торгівлі і падіння обсягу пасажирських перевезень, що свідчить про уповільнення споживчого попиту, тоді як інвестиційна активність залишається слабкою. Уповільнення споживання і скорочення інвестицій, швидше за все, сприяли подальшому падінню реального ВВП в квітні, хоча про обвал економіки мова не йде" , - відзначає експерт. Олена Бєлан оцінює спад ВВП України в квітні на рівні 3%. Подібний спад, на її думку, буде зафіксований Держстатом і за підсумками року.
 Виправити таку ситуацію може приплив прямих іноземних інвестицій в українську економіку. У реалістичності такого значного приходу ПІІ за підсумками президентських виборів впевнений і один з кандидатів в президенти. Втім, поки статистика спостерігає зовсім іншу картину. За даними Держстату, за підсумками I кварталу в країну прийшло прямих іноземних інвестицій на суму 570 200 000 доларів. Однак це цифра не відображає ні відпливу іноземного капіталу з країни, ні курсових переоцінок. З їх урахуванням картина змінюється до невпізнання - за квартал загальний обсяг ПІІ впав майже на 6 млрд дол - з 58160 млн дол до 52180000000 дол. Половина з цієї суми була забезпечена реинвестированием капіталу на Кіпрі. Це означає, що український великий бізнес, що маскується в якості іноземних інвесторів, поки не впевнений у позитивних перспективах своїх українських активів. Динаміка інвестицій в найближчі місяці після президентських виборів повинна дати відповідь, яким шляхом піде ВВП України: поступового відновлення або подальшого падіння.
 

Агентство зі статистики при президентові Республіки Таджикистан
Державний комітет Республіки Узбекистан зі статистики
Агентство Республіки Казахстан зі статистики
Національний статистичний комітет Киргизької Республіки
Національний статистичний комітет Республіки Білорусь
Федеральна служба державної статистики Російської Федерації
Державна служба статистики України
Національне бюро статистики Республіки Молдова
Національна служба статистики Грузії
Державний комітет статистики Азербайджану
Центральне статистичне бюро Латвії
Статистика Естонії
Національна статистична служба Республіки Арменія
Міждержавний статистичний комітет СНД